Ortam.Com Sohbet etmenin keyfini bu ortamda doya doya yaşayın. Tamamen ücretsiz chat, sohbet sitesi Ortam.Com

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN
play store play store

mIRC sohbet odaları


mIRC sohbet odaları

mIRC sohbet odaları

mIRC Nedir ?

mIRC, 1995 yılında oluşturulan Windows için bir İnternet Relay Chat (IRC) istemcisidir. Tamamen sohbet ile alakalı programıdır ve entegre komut dosyası dili, genişletilebilir ve çok yönlü hale getirilmesine olanak sağlar.

mIRC Tarihi

mIRC, Filistin ve Suriye kökenli bir İngiliz programcı olan Khaled Mardam-Bey tarafından oluşturuldu. Yazılımı 1994’un sonlarında geliştirmeye başladı ve ilk sürümünü 28 Şubat 1995’te yayınladı. Mardam-Bey, Windows için ilk IRC istemcilerinin bazı temel IRC özelliklerinden yoksun olduğunu düşündüğü için mIRÇ oluşturmaya karar verdiğini belirtiyor.

mIRC Kullanımı

mIRC kullanımı oldukça basit bir sohbet programıdır. Bu sohbet programı , IRCD sunucularında sohbet odalarına girip chat yapmanızı sağlar. 98-2009 arası en popüler olduğu yıllardı mIRC sohbetin. Sosyal medya kullanımının artması ile popülerliğini kaybeden mIRC sohbet odaları mIRC severler sayesinde hala günümüzde aktiftir. eskisi kadar yaygın olmasada eski mIRC severler bu sohbet kültürünün ölmesine izin vermediler ve bugünlere kadar taşıdılar.

Türkiyede mIRC sohbet kültürüne en çok katkı sağlamış olan Ortam.Com , 2001 yılından beri kullanıcılarına aktif olarak sohbet odaları hizmeti vermeye devam etmektedir. Bu sohbet kültürünün yaşamasını isteyen insanları ortam.com çatısı altında birlikte chat yapmaya davet ediyoruz.Bir cevap bırakın.