Ortam.Com Sohbet etmenin keyfini bu ortamda doya doya yaşayın. Tamamen ücretsiz chat, sohbet sitesi Ortam.Com

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN
play store play store

Diyarbakır sohbet odaları


Diyarbakır sohbet odaları

Diyarbakır sohbet odaları

Diyarbakır doğunun parisi derler ama bence paris’ten bile güzel şehirdir Diyarbakır. Güneydoğunun büyükşehirlerinden olan diyarbakır kalbalık nüfusu ile doğuda en çok göç alan şehirdir. Diyarbakırlılar genelde Amed der diyarbakira. Eski ismi Amed olduğu için hala diyarbakırda amed olarak anılır bu kadim şehir.

Sümerlerden artüklulara, medlerden lidyalılara mezopotamya medeniyetin beşiğidir diyarbakır. Fırat ve dicle ırmakları arasında kalan bu verimli topraklar binlerce yıldır ilk uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tarih sümerde başlar derler , yani mezopotamyada yani diyarbakırda.

Karpuzu meşhur şehrimizde , karpuzlar adamın yarısına kadar gelir neredeyse. Eski geleneklerde karpuzun içini oyup içine çocukları , bebekleri koyarlardı diyarbakırlılar. Hala da bu gelenek yaşatılmaktadır. Çok acılar çekmiş bir şehirdir diyarbakır ve diyarbakır halkı. Mazlum bir halktır ve çok misafir perver ve cana yakındır. Eğer yolunuz diyarbakira düşerse ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Dİyarbakırlılar genelde surların dibinde sohbet ederler. Diyarbakırın tarihi surları çok eskiye dayanır. Sür kenti olarak anılır bazı yörelerde diyarbakır. Çok sağlam bir kale şehirdi eskiden. o Surların üzerinde koşuşturmakla geçti çocukluğumuz, hevsel bahçesinde, gazikösküde, Ulu camii’de her bir köşesinde anılar ve acılar gizlidir.

Sohbetlerin yapıldığı en kalabalık şehir ofis ve bağlar ilçesidir. Diyarbakır sohbet odalarına bu şehirlerdeki internet cafelerinden bağlanabilirsiniz. Eskiden her evde bilgisayar ve yahut akıllı telefonlar yoktu. O dönemler insanlar internet cafelerde chat yapar diyarbakır sohbet odalarına bu şekilde girerdiler.

Ortam.Com sitesi olarak amacımız diyarbakır halkına kendi şivesinden ve kültüründen bir sohbet deneyimi yaşatmak, gurbette olan diyarbakırlı hemşerilerimizi tekrar bir araya getirip seviyeli bir sohbet ortamı kurmaktır.Bir cevap bırakın.