Ortam.Com Sohbet etmenin keyfini bu ortamda doya doya yaşayın. Tamamen ücretsiz chat, sohbet sitesi Ortam.Com

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN
play store play store

Ankara sohbet odaları


Ankara sohbet odaları

Ankara sohbet odaları

Evet arkadaşlar bugün başkentimiz ankara hakkında bilgi verip , ankaralıların sohbet kültürü hakkında bilgilendirme yapacağız.

Ankara’nın en büyük ilçesi neresi ?

Ankara’da 25 ilçe vardır ve nüfus genellikle bu ilçelerde ağırlık gösterir. Çankaya yaklaşık 1 milyona dayanan nüfusu ile türkiyenin en kalabalık ilçesi olma ayrıcalığını elinde bulunduruyor. Aynı zamanda Millet meclisimiz de çankayada bulunmaktadır. Türkiye ankaradan yönetiliyor anlayacağınız.

Ankaranın nüfusu kaç kişi?

2019 nüfus sayımına göre 5.639.076 kişidir. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz , ankara yüz ölçümü bakımından türkiyenin en büyük üçüncü şehridir. Tarım ve hayvancılığa dayalı verimli toprağı ile halk geçimini sağlar. Onun dışında çok memur görmek mümkündür ankarada , memurlar şehri gibi bir şey , herkes takım elbiseli elinde çanta sokaklarda koşuşturlara. Ankaranın hızına yetişmek zor ne de olsa.

Ankara’nın sohbet kültürü nasıldır?

Ankara’da çok çeşitli sohbet kültürü vardır. Gerek anklara köçekleri , gerekse ankara avşarları bu çeşitliliğin mirasçılarıdırlar. Farklı bir şivesi vardır ankaranın , kırsal kesimlerde halk hala şivesel sohbetler ederler. En çok kullanılan sohbet terimi ‘la’dır. Misal ‘Nereye la?’ gibi.

Ankara sohbet odaları sitemizde bu şiveye oldukça sık rastlayacaksınız. Bu sohbet kanallarında ankaralılar sizler ‘nasılsın la’ diye hitap edebilirler. 😉 Ankara aynı zamanda dediğimiz gibi memur şehridir ve memur sohbetleride çok olur bu chat sitesinde. Ortam.com chat sohbet sitemizde aradığınız ankaranın o hakiki şivesini ve ‘delikanlı’ sohbetlerini bulacaksınız.Toplam 1 Yorumlar
KaRa

çok etiket kasma wins gerek yok böyle şeylere

Bir cevap bırakın.