Ana lobi kameralı sohbet odası

Merhaba arkadaşlar. Ortam.com un ana lobi kanalı stranger chat olarak görünmekte olup bu oda içinde sesli ve kameralı sohbet yapılmaktadır. Bunun için önce canlı yayın seçeneğini aktif yapmanız gerekiyor.

Canlı yayına katıldığınız gibi nickinizin yanında ses işaretini göreceksiniz. Bu şekilde isteseniz aynı şekilde yayında olan kişi ile sesli sohbet yapabilirsiniz. Diğer seçenek chat odası içinde mikrofonu aktif ederek istediğiniz kişlere sesinizi duyurabilirsin. Yalnız burada önemli bir püf noktası var. Mikrofonu aldığınız gibi sadece canlı yayında olan kişilere sesiniz gidecektir.

Diğer bir önemli kısım ise sohbet odası içinde kamera seçeneğini aktif etmek. Bunun için önce canlı yayın yaptığınız zaman da ki kamera seçeneğini aktif edip telefon olsun ister pc olsun kamera seçimi yapmak gerekiyor. Hatta telefon da çift kamera varsa bunu 1 ve 2 seçeneği ile belirtip hangisinin çalışması gerektiğini en başta belirtebilirsiniz. Şu kesinlikle unutulmamalı. Kamera seçeneğini aktif ettiğiniz gibi yine aynı menüden kamera aç yapmanız gerekmektedir. Eğer bunu yapmaz iseniz kamera çalışmayacaktir.

Kameralı sohbet odası içinde kamera görüntüsü için ikinci menüde de bunu mutlaka belirtmek gerekiyor. Aksi takdirde sizi kimse göremez. Diğer bir husus ise bu kamera özelliği sadece oda içinde geçerli olması. Yayında olan kişiler sizi görebilir. Yani tüm herkes açtığınız görüntüyü göremez. Mutlaka yayına bağlı olması gerekir. Ayrıca özelde kameralı sohbet yapmak şu anki sistemde malesef aktif değildir. Sadece chat odası içinde bunu yapabilirsin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*